Portugalia nis me fitore bindëse

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia fitoi ndaj Luksemburgut me rezultat 38:14.

Ishte kjo ndeshja e parë e Grupit A të raundit të parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencë të femrave. Portugalia është bartësja e parë dhe ndaj Luksemburgut ka dëshmuar nivelin që ka.

Prej orës 19:30 është ndeshja e Kosovës me Qipron.

Lajme tjera