Prishtina e Kastrioti i bashkohen Vushtrrisë në gjysmëfinale

Në foto shihet një lojtare e cila në dorë ka topin dhe është hedhur lartë për të shënuar gol, kurse mbrapa është një bashkëlojtare e saj duke vrapuar.

Të enjten janë luajtur edhe dy ndeshje tjera çerekfinale të Kupës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.

Sipas vendimit të FHK-së ndeshjet janë luajtur pa shikues, ndërsa në gjysmëfinale kanë kaluar Prishtina e Kastrioti. Të mërkurën gjysmëfinalen e siguroj Vushtrria që fitoj derbin e kësaj fazë ndaj Ferizajt.

Prishtina të enjten ka fituar ndaj Vëllaznimit në Gjakovë me rezultat bindës, 36:22. Dallimi i madh në rezultat është bërë në pjesën e dytë pasi e para përfundoj 12:10 për Prishtinën.

Ndërkohë më shumë rivalitet kishte në sfidën Kastrioti – Shqiponja. Kastrioti i Ferizajt fitoj me dy gola dallim, 24:22. Dy gola ishte dallimi edhe pas pjesës së parë (11:9).
Ka mbetur të zhvillohet edhe ndeshja në mes të Istogut dhe Dritës.

Vëllaznimi – Prishtina 22:36 (10:12)

Vëllaznimi: Berisha, Daija, Radoniqi 8, Varaki 1, Cana, Hoda 1, Frrokaj 4, Kursani 7, Mullakdarija, Kabashi, Byci 1.

Prishtina: Sopjani 2, Mekolli, Arifi, Berisha 7, Mehmeti 7, Stagova 3, Shala, Sefedini 5, Krasniqi 2, Ipçi 1, Matarova 7, Llapashtica, Uka.

Kastrioti – Shqiponja 24:22 (11:9)

Kastrioti: Gurgurovci, M. Dinarica, Gashi 7, Stagova 3, A. Dinarica 8, Beqiri 2, Hoxha 2, Saliu 2, Reçica, Hyseni, Grainca, Muhaxheri, Hyseni.

Shqiponja: F. Ferizaj, Quni, Juniku 4, Goqi, Nivokazi 8, Dobrunaj 3, E. Ferizaj 2, Zogaj, L. Ferizaj, Nuza 4, Dedaj, Arapi, Goqaj 1, Gashi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova