Prishtina ndal në barazim Shqiponjën

Shqiponja e Gjakovës në xhiron e kaluar ia shkaktoi Vushtrrisë humbjen e parë, por skuadra kampion të enjten është ndalur poashtu. Shqiponja ia ka dalur të fitoi vetëm një pikë në ndeshjen me Prishtinën.

Ndeshja u luajt në Prishtinë dhe ishte e para e xhiros së nëntë të Superligës së hendbollisteve. Rezultati i ndeshjes Prishtina – Shqiponja ishte 29:29. Pas pjesës së parë Prishtina kishte një gol epërsi, 13:12. Ndeshja ishte me rivalitet kurse Prishtina kishte dy gola epërsi në minutën e59-të. Megjithatë gjakovaret në minutën e fundit shënuan dy gola dhe fituan një pikë. A. Stagova shënoi tetë gola për Prishtinën kurse shtatë herë shënoi M. Sefedini. Te Shqiponja gjashtë gola i shënoi Sh. Mehmeti kurse pesë A. Goqi.

Shqiponja është e treta me 13 pikë kurse Prishtina e katërta me 12 pikë.

Dy ndeshje të javës së nëntë luhen të dielen. Skuadrat Jusuf Gërvalla e Samadrexha takohen prej orës 13:00 kurse Vushtrria e Vëllaznimi prej orës 17:30. Të hënën është ndeshja Kastrioti – Vjosa që fillon në ora 17:00. Ndeshje tjetër e javës së nëntë është ajo në mes të Istogut dhe Dritës.
Luhet poashtu java e tetë në Ligën e Parë të hendbollisteve. Të shtunën janë ndeshjet Ferizaj – KEK-u (11:00) e Dukagjini – Prizreni (13:00). Të dielen është takimi Llapusha – CLICK (12:00) kurse të hënën prej orës 16:30 takohen Trepça e Ulpiana.

Prishtina – Shqiponja 29:29 (13:12)

Prishtina: Sopjani 4, Stagova 8, Matarova, Zeqiri, Krasniqi, Llapashtica, Uka, B. Krasniqi, Hashani 1, Berisha 1, Mekolli, Prelvukaj 3, Sefedini 7, Fazlija 5.

Shqiponja: Ferizaj, Juniku 4, Nivokazi 3, Quni, Malaj 4, Mehmeti 6, Goqi 5, Paci 4, Berisha 3, Goqaj.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova