Search
Close this search box.
Search

Prishtina në gjysmëfinale, mposhtë Kastriotin në Ferizaj

Prishtina është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Prishtina të enjten e mposhti Kastriotin në Ferizaj me rezultat 32:30.
Pas fillimisht të barabartë, Prishtina nisi shkëputjen dhe pas 30 minutave rezultati ishte 17:11. Edhe në pjesën e dytë epërsia e Prishtinës kryesisht ishte e lartë. Por vendaset ia dolën të afrohen në dy gola, 30:28. Më pas Prishtina shënoi për 32:28, kurse fare në fund Kastrioti shënoi edhe dy gola të tjerë për rezultatin final, 32:30.
Shkurte Mehmeti e Ivana Bojoviq shënuan nga 9 gola për Prishtinën. Melike Ipçi shtoi 8 gola.
Ermira Salihu u shqua me efikasitet te Kastrioti. I shënoi 10 gola. Kosovare Stagova realizoi 5 gola.