Prishtina përshëndetet nga garat evropiane

Hendbollistët e Prishtinës e kanë humbur edhe ndeshjen e dytë me skuadrën nga Ukraina, ZNTU-ZAB Zaporozhye. Ndeshja e kthimit e rrethit të dytë të Kupës Sfiduese (Challenge Cup) u luajt të dielen në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Zaporozhye e fitoi ndeshjen e dytë me rezultat 36:25. Pas pjesës së parë rezultati ishte 17:13 në të mirë të ukrainasve. Ndeshja e parë mes Prishtinës e Zaporozhyes është luajtur të shtunën mbrëma në kryeqytet, ndërsa ukrainasit fituan me rezultat 32:19. Të dielen Prishtina u paraqit pak më mirë, por jo mjaftueshëm sa për të evituar një humbje tjetër të lartë.

Zaporozhye vlerësohej favorit para ndeshjeve dhe ashtu si pritej kalon në rrethin tjetër të garave.

Oltion Beshiri ishte më efikasi me 7 gola te Prishtina. Gjashtë herë realizoi Lindrit Fetahu. Ievgen Zhug me 11 gola udhëhoqi Zaporozhyen.

Prishtina – ZNTU-ZAB Zaporozhye 25:36 (13:17)

Prishtina: Ademi, Krasniqi, Basholli 1, Abazi 3, Bajqinovci 3, Fetahu 6, Beqiraj, Visoka 2, Hoxha, Agushi, Murtezi, Beshiri 7, Gjuka, Kastrati, Gubetini 2, Gashi 1.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova