Prishtinës i takon ndeshja e fundit e javës

Prishtina ka fituar ndaj Vushtrrisë në ndeshjen përmbyllëse të javës së 16-të të Superligës për hendbollistë. Të dielen, Prishtina fitoi me 10 gola dallim, 37:27. Pas pjesës së parë rezultati ishte 17:12 në të mirë të skuadrës prishtinase.

O. Beshiri e B. Abazi ishin më efikasët në fitoren e Prishtinës, duke shënuar nga tetë gola. Te skuadra vushtrriase 12 gola i shënoi L. Gubetini.

Prishtina ka mbetur në vend të tretë me 28 pikë, sa i ka edhe Besa Famgas në vend të dytë. Kryeson Kastrioti me 30 pikë. Vushtrria renditet e gjashta me 11 pikë sa i ka edhe Trepça e vendit të shtatë.

Në xhiron e ardhshme zhvillohet derbi Besa Famgas – Prishtina.

Prishtina – Vushtrria 37:27 (17:12)

Prishtina: Shahini 2, Basholli 1, Agushi, Beshiri 8, Bajqinovci 2, Krasniqi 3, Fetahu 3, Gjuka, Visoka 5, Abazi 8, Beqiraj, Hoxha 4, Ademi 1.

Vushtrria: Melenica, Ibishi, Mikullovci, Karaqa, Neziri 2, Jashari 3, Sadiku 7, Emini, Karagja, Gubetini 12, Lahu 3.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova