Publikohet lista e Kombëtares U18

Është bërë publike lista e Kombëtares U18 për Kampionatin Mesdhetar që mbahet në Ankara të Turqisë. Selektori i Kosovës, Bujar Qerimi, për Mesdhetarin e të rinjve ka ftuar 20 hendbollistë. Shumica kanë luajtur edhe më herët për Kombëtaren, por ka edhe emra të rinj.
Grumbullimi i Kombëtares U18 bëhet të mërkurën në Prishtinë. Deri më 5 maj stërvitjet do të vazhdojnë në Prishtinë, ndërsa më pas është udhëtimi për në kryeqendrën e Turqisë.
Ndeshjet e para të Kombëtares sonë janë më 6 maj. Fillimisht Kosova U18 takohet me Malin e Zi e më pas me Irakun. Më 7 maj është ndeshja Turqi – Kosovë, ndërsa më 8 maj janë ndeshjet Rumani – Kosovë dhe Kroaci – Kosovë. Ndeshja Kosovë – Francë është më 9 maj. Më 10 maj djemtë tanë përballen me Tunizinë.

Lista e lojtarëve:

Emri MbiemriKlubi
Eris BeqiriKH Trepça
Etnik BajokuKH Llapi
Rasim KrasniqiTiszakétske VSE (HUN)
Isuf KadrijajKH Deçani
Perparim KuçiKH Deçani/KH Istogu
Olt KabashiKH Besa Famgas
Arbër BasholliKH Vushtrria
Amar MuqolliKH Besa Famgas
Olsi MulajKH Besa Famgas
Diolen AjvaziKH Kastrioti
Ilir IstrefajKH Besa Famgas
Albios BeqirajKH Istogu
Erion BajramajKH Prishtina
Bleron ImerajRK Zamet
Eltjion HoxhaGER TG Landshut
Edonis HajraKH Besa Famgas
Granit KadiriKH Rahoveci
Arbian ThaqiHC Erlangen
Yll PalushiKH Kastrioti
Muhamed HaliliKH Vushtrria

Lajme tjera