Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Publikohet lista e pjesëmarrësve në kampin e FHK-së

Federata e Hendbollit e Kosovës është duke i bërë të gjitha përgatitjet që Kampi Veror 2024 të ketë rrjedhë shembullore. Të mërkurën shtabet teknike të angazhuara, kanë publikuar listat e pjesëmarrësve në kampin që mbahet prej 29 qershorit deri më 6 korrik në Banjë të Pejës.
Te djemtë marrin pjesë lojtarët e lindur në vitin 2008 dhe më të rinjë. Edhe te vajzat marrin pjesë lojtaret e lindura në vitet 2008, 2009, 2010 e 2011.
Te hendbollistët janë përfshirë 24 lojtarë, ndërsa te hendbollistet 40 lojtare.
Pjesë e grumbullimit gjatë zhvillimit të kampit do të jenë edhe hendbollistët e Kombëtares U20 dhe hendbollistet e klubeve të vendit që janë pjesë e Kombëtares U18.
Këto dy kombëtare i presin aktivitete të rëndësishme gjatë verës.

Lista e lojtarëve:

 Emri dhe mbiemriKlubiData e lindjes
1Adis VulaKH Vëllaznimi11.11.2008
2Adonis AhmetiKH Kastrioti5.11.2010
3Ajan MuqolliKH Besa Famgas16.4.2010
4Albi RamadaniKH Llapi4.9.2009
5Aldon SahitiKH Kastrioti22.9.2009
6Ali BajqinovciKH Prishtina17.7.2011
7Arbios KryeziuKH Besa Famgas21.8.2009
8Butrint MiftariKH Trepça31.7.2008
9Edonik MadanajKH Istogu2.11.2008
10Elton ThaqiKH Besa Famgas23.4.2008
11Enes HasaniKH Drenica8.1.2008
12Erdi SylaKH Vushtrria15.12.2008
13Erdrin BajramajKH Prishtina20.12.2010
14Eris BeqiriKH Trepça26.9.2008
15Florent MavrajKH Istogu20.5.2009
16Glenis DinaKH Vëllaznimi11.4.2008
17Jon MyftariKH Trepça26.10.2009
18Kamer SejdijajKH Istogu1.3.2010
19Labinot MehmetiKH Drenica6.8.2008
20Nazmi CanolliKH Prishtina23.4.2010
21Orges MavrajKH Istogu23.2.2010
22Pavarësim XhinovciKH Drenica17.2.2008
23Rinis AsllaniKH Kastrioti29.12.2008
24Valdrin RashicaKH Vushtrria29.3.2008

Lista e stafit:

Fatmir MuhaxheriTrajner
Fatmir AdemajTrajner
Egzon GjukaTrajner
Vlerson ZherkaTrajner
Nexhdet DobroshiTrajner i portierëve
Dardan SinaniFizioterapeut

Lista e lojtareve:

 Emri dhe mbiemriKlubiData e lindjes
1Agnesa ShabaniKHF Vjosa14.08.2009
2Agnesa VishajKHF Dukagjini19.08.2008
3Albulena TërbunjaKHF KEK-u05.12.2008
4Anesa MahmutajKHF Besa22.12.2008
5Anisa RashicaKHF Vushtrria18.05.2008
6Ardiola SurdulliKHF Samadrexha27.01.2009
7Aroma KulludraKHF Besa05.06.2009
8Artenisa BytyqiKHF Istogu26.11.2008
9Dina AbdiKHF CLICK22.01.2010
10Diona ZhegrovaKHF Kastrioti22.10.2010
11Elena AvdullahuKHF Prishtina30.09.2009
12Elira SadikuKHF Shqiponja17.05.2010
13Elisa GjikolliKHF Shqiponja03.06.2009
14Eliza ShabaniKHF Vushtrria03.06.2010
15Elmedina ZeqiriKHF Ulpiana18.04.2010
16Elmira MusaKHF Samadrexha22.11.2009
17Elsa ShalaKHF Istogu24.12.2009
18Era ShaljaniKHF Prishtina05.02.2009
19Erza RustajHaugensudn NOR15.02.2010
20Gresa GashiKHF Ferizaj29.06.2008
21Jonesa BajramiKHF Shqiponja05.02.2009
22Jusra BeguKHF Vushtrria29.09.2010
23Kleja GashiKHF Prishtina27.08.2010
24Klea KelmendiKHF Besa19.06.2011
25Learta GashiJusuf Gërvalla23.01.2008
26Loresa BerishaKHF Dukagjini02.10.2008
27Melisa SefaKHF Shqiponja12.05.2010
28Natyra ArifiKHF Prishtina16.10.2011
29Orela GrajçevciKHF KEK-u02.11.2009
30Pranvera MusaKHF Trepça10.05.2008
31Rejhane MuratiKHF Kastrioti21.08.2008
32Reina MusaKHF Kastrioti09.12.2010
33Rina BytyqiKHF Istogu08.04.2010
34Rinesa JashariKHF Vushtrria02.11.2009
35Rita HasanajKHF Istogu09.05.2008
36Rona ZherkaKHF Shqiponja11.11.2009
37Samanda KonjuhajKHF Besa01.08.2011
38Shijesa ZeneliKHF Ferizaj23.09.2008
39Tringa MehmetiKHF Vushtrria11.03.2008
40Valza ManxhukaKHF Besa28.02.2008

Lista e stafit:

Valbona Hasani -ArifiTrajnere
Burim ZaskokuTrajner
Fatmire BasholliTrajnere
Albulena BashaTrajnere
Elmira GërguriFizioterapeute

Lajme tjera