Ramosaj, shtylla kryesore e mbrojtjes së Kosovës

Bujar Ramaosaj gjate nje loje hendbolli

Fjalëpak e shumë punëtor. Modest e i palodhshëm. Kombëtarja e Kosovës e ka në radhët e saj një hendbollist që mund të llogaritet shtyllë e mbrojtjes. E ka Bujar Ramosajn, shtatlartin e Besa Famgasit, të cilin shtabi teknik e vlerëson “zemër të mbrojtjes”.

Ramosaj është hendbollist shumë luftarak dhe pritet të jetë i rëndësishëm edhe në ndeshjet ndaj Malit të Zi e Suedisë, që janë të parat e eliminatoreve për “Euro 2022”.

Kombëtarja jonë të enjten grumbullohet për ndeshjet që luhen me Malin e Zi më 4 nëntor në Podgoricë dhe me Suedinë në Prishtinë më 8 nëntor.

“Jemi të kënaqur me punën që kemi bërë te Besa Famgas. Punët kanë shkuar shumë mirë, jemi përgatitur shumë mirë për edicionin e ri”, thotë Ramosaj.

Ai beson se do të jetë në gjendje të jap kontributin që pritet prej tij në ndeshjet me Malin e Zi dhe Suedinë.

“E ndiej veten që jam në formë të mirë dhe do të jap maksimumin për Kosovën. E dimë që kundërshtarët janë të kualitetit të lartë botëror mirëpo ne do të japim maksimumin për rezultate pozitive. Synim do të jetë paraqitja sa më e mirë dhe të rrisim tutje nivelin tonë. Ne kemi paraqitje të mira dhe të forta në mbrojtje. Natyrisht se do të vazhdojmë me mbrojtje të fortë dhe të komponuar e po ashtu me sulm kualitativ”, ka shtuar Ramosaj.

Me lojtarët tjerë që lënë zemrën gjatë ndeshjeve, Ramosaj do të vazhdojë të formojë mbrojtje të qëndrueshme. Natyrisht ndalja e sulmeve të Malit të Zi dhe Suedisë do të jetë sfidë, por angazhimi nuk do të mungoj për asnjë moment.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova