Samadrexha konfirmohet si qendër e rëndësishme e hendbollit

Samadrexha ka dhënë shumë për hendbollin dhe njëjtë do të jetë edhe në të ardhmen. Ky fshat është i lidhur me sportin e hendbollit dhe kjo u dëshmua edhe të shtunën e të dielen kur në Vushtrri u luajtën ndeshjet përfundimtare të kampionatit të pioniereve. Për herë të dytë me rradhë Samadrexha ka fituar titullin e kampionit.

Vashat samadrexhase të dielen në finale e mposhtën Shqiponjën e Gjakovës me rezultat bindës, 32:20. 15:9 ishte epërsia pas pjesës së parë për Samadrexhën.

Samadrexha në gjysmëfinale ka mposhtur Prishtinën me rezultat 21:7, derisa Shqiponja në gjysmëfinale e kaloi skuadrën Jusuf Gërvalla, duke e mposhtur me rezultat 18:17. Për vend të tretë u takuan Prishtina e Jusuf Gërvalla ndërsa fitoi shënoi Jusuf Gërvalla me rezultat 14:13.

Samadrexha pritet të bëhet qendër edhe më e rëndësishme e hendbollit të femrave dhe të meshkujve pasi në ktëë lokalitet të ndërtohet palestra shumë e nevojshme.

Finalja

Samadrexha – Shqiponja 32:20 (15:9)

Samadrexha: A. Maloku, A. Surdulli 1, B. Bunjaku, Ar. Maloku 11, D. Basholli 6, G. Basholli 10, E. Basholli, Musliu, F. Basholli, Maloku, Halili, Ag. Basholli 1,Rr. Halili, M. Basholli, T. Maloku 3.

Shqiponja: Knushi, Dedaj 3, Nuza 1, E. Ferizaj, L. Ferizaj 4,Quni 4, Nivokazi, Tola, Musa, Sadiku, Pepshi 8.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova