Prce: Titull i merituar

Ikona e Bosnjë-Hercegovinës, Nikolla Prce e vlerëson plotësisht të merituar titullin e ri të Besa Famgas. Prce është kapiten i skuadrës pejane. Ai ka pranuar se finalja e parë ishte më e vështirë."Ndihemi shumë mirë. Kemi fituar këtu në…

Yll Muqolli: Ndjenjë fantastike

Yll Muqolli është prej lojtarëve të rinj që kanë dhënë kontribut në suksesin e Besa Famgas. Ylli ka mbuluar njërin krah dhe është shquar me efikasitet. Ai po shndërrohet në bartës të lojës në ekipin pejan. "Është ndjenjë fantastike.…

Prishtina – Besa Famgas në 21 Plus

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales së parë dramatike, edhe sot pritet ndeshje e fortë dhe cilësore. Ndeshja transmetohet direkt në RTV 21 Plus dhe në…

Cabanas: Synojmë fitore dhe titullin

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë e fitoi Besa, por vetëm në fund. Ndeshja e dytë është nesër nga ora 19:15 në Prishtinë. Trajneri Javier Cabanas…

Kabashi: Presim lojë të fortë

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është cilësore. Kabashi ka konfirmuar se Prishtina ka pretendime të mëdha për finalen e dytë të plejofit që është nesër nga…