Portieri Berisha vazhdon kontratën me skuadrën zvicerane

Portieri i Kombëtares së Kosovës, Haris Berisha, do të vazhdoj të paraqitet për skuadrën zvicerane, Kreuzlingen.Shtatlarti Berisha të mërkurën ka vazhduar kontratën me Kreuzlingenin deri në qershor të vitit 2022. Ai kishte kontratë deri në qershor të këtij viti.Berisha është shquar me paraqitje të mira në Ligën B të Zvicrës dhe te Kreuzlingeni kanë vendosur […]

Portieri i Kombëtares së Kosovës, Haris Berisha, bën hap të madh në karrierë

Haris Berisha tue qëndrue në portë me duart lart gjatë lojës

Portieri i Kombëtares së Kosovës në hendboll, Haris Berisha, ka bërë hap të madh në karrierë. Ai ka kaluar te skuadra e kategorisë së dytë zvicerane, HSC Kreuzlingen, që synon kalimin në elitë në edicionin e ardhshëm. Deri më tani Berisha ka luajtur në nivel jo shumë të lartë në Gjermani dhe kalimi në Zvicër […]

Më 15 janar hapet afati kalimtar dimëror

Të mërkurën hapet afati kalimtar dimëror në hendbollin kosovar. Në afatin kalimtar dimëror, që është prej 15 deri më 22 janar, mund të ndryshojnë ekipin lojtarët që janë pa kontrata apo ata që kanë fletëlëshimin e klubit konform Rregullores mbi regjistrimin e klubeve, lojtarëve dhe transferimin e tyre. Ndërsa lojtarët që vijnë nga klube të […]

Gjermania, destinacioni kryesor i hendbollistëve kosovarë

Plot 15 hendbollistë janë larguar nga klubet tona në afatin kalimtar të verës. Ata kanë kaluar në klube solide të shteve evropiane e disa edhe në klube amatore. Hendbollisti i shpallur më i miri në Kosovë, Deniz Terziqi, ka kaluar nga Kastrioti i Ferizajt te klubi elitar kroat, Dubrovnik. Drenit Tahirukaj kaloi në Kreuzlingen të […]

Lëvizje të lojtarëve në afatin kalimtar

Dhjetëra lojtarë kanë paraqitur kërkesë për lëvizje në afatin e rregullt kalimtar që ka përfunduar tashmë. Në fakt hendbollistë të njohur kanë marrë statusin e lojtarit të lirë, që ua jep të drejtën të regjistrohen në klube deri më 15 tetor. Por gjatë dy javëve të afatit ka pasur shumë lojtarë që po ashtu kanë […]

Mbyllet afati kalimtar dimëror

Të martën ka përfunduar afati kalimtar dimëror në hendbollin kosovar. Janë paraqitur kërkesa të konsiderueshme për ndërrim të skuadrave. Në konkurrencë të hendbollistëve janë bërë 21 kërkesa, kurse te hendbollistet janë bërë 16 kërkesa. Gjithsej katër kërkesa janë për regjistrim të dyfishtë, një te meshkujt e dy te femrat. Aktive ishin skuadrat lidere në Superligën […]

Të martën nis afati kalimtar

Mini-afati kalimtar dimëror për hendbollistë fillon të martën (nesër) dhe zgjatë deri më 22 janar. Është Bordi i Federatës së Hendbollit të Kosovës që në mbledhjen e fundit të mbajtur më 10 janar vendosi që afati për kalim në të dy gjinitë të jetë prej 15 deri më 22 janar. Të drejtë regjistrimi në këtë […]

Afat shumë i pasur kalimtar

Se edicioni i ardhshëm i garave në hendbollin kosovar pritet të jetë interesant dëshmon fakti që shumë klube janë riorganizuar apo kanë premtuar se do të bëjnë një gjë të tillë. Edhe afati i rregullt kalimtar i hendbollistëve, që përfundoi të dielen në mesnatë, shihet si dëshmi për një edicion interesant që pritet të jetë […]

Hapet afati kalimtar

Të shtunën (sot) është hapur afati kalimtar veror në hendbollin kosovar. Skudrat dhe hendbollistët kanë kohë që deri më 22 korrik të bëjnë lëvizje për edicionin e ri. Pritet të jetë një afat i pasur me lëvizje të hendbollistëve dhe hendbollisteve, ndërsa drejtues të klubeve tashmë kanë nisur kontaktet me lojtarë të rinjë që synojnë […]

Aprovohen kërkesat e lojtarëve për ndërrim mjedisi

Janë aprovuar të gjitha dhjetë kërkesat e lojtarëve për ndërrim të skuadrës në afatin kalimtar të janarit. Është Komisioni për regjistrim i Federatës së Hendbollit të Kosovës që shqyrtoi kërkesat dhe analizoi dokumentacionin e dorëzuar. Ky Komision vlerësoi se dokumentacioni është i rregullt dhe aprovoi kërkesat e bëra në afatin kalimtar të janarit, që nisi […]