Përfundon Evropiani për Kombëtaren U20

Ka përfunduar Kampionati Evropian i Divizionit B për Kombëtaren U20 të Kosovës në hendboll. Në Varna të Bullgarisë, Kosova U20 të shtunën luajti ndeshjen për plasman përfundimtar. U përball me Lituaninë dhe pësoi me rezultat 28:17. Vetëm në pak momente ka funksionuar loja e Kombëtares sonë, ndërsa në rezultat kanë kushtuar gabime të shumta teknike […]

Kosova U20 pëson nga Zvicra

Kombëtarja U20 e Kosovës në hendboll e ka zhvilluar ndeshjen e radhës në Kampionatin Evropian të Divizionit B që po mbahet në Varna të Bullgarisë. Kosova U20 sot u takua me Zvicrën dhe pësoi me rezultat 39:16. Djemtë tanë janë munduar të japin më të mirën por dallimi në cilësi ishte i ndjeshëm. Tani Kombëtarja […]

Kosova U20 mposhtet nga Ukraina

Ndonëse angazhimi i shumicës së lojtarëve nuk ka munguar, Kombëtarja U20 e Kosovës në hendboll ka pësuar humbje nga Ukraina. Ndeshja e së hënës përfundoi me rezultatin 36:22 në të mirë të Ukrainës. U luajt në Varna ku po zhvillohet Evropiani i Divizionit B. Në rezultat ndikuan gabimet individuale e po ashtu mungesa e qetësisë […]

Kombëtarja U20 pëson humbjen e dytë në Bullgari

Hendbollistët e Kombëtares U20 të Kosovës kanë luajtur të dielën ndeshjen e dytë në kuadër të Kampionatit Evropian, Divizioni B, që po mbahet në Varna të Bullgarisë. Kombëtarja jonë është takuar me Maqedoninë e Veriut dhe ka pësuar me rezultat të lartë, 51:29. Thuajse asgjë nuk ka funksionuar në lojën tonë dhe si rezultat i […]

Kosova U20 humb ndeshjen e parë në Evropian

Kombëtarja U20 e Kosovës në hendboll e ka luajtur të shtunën ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian të Divizionit B që po mbahet në Varna të Bullgarisë. Djemtë tanë u takuan me Rumaninë, ndërsa kanë humbur me rezultat 39:26. Pas pjesës së parë rezultati ishte 19:9. Kombëtarja jonë, sidomos në periudha të caktuara në pjesën […]

Kosova U20 e gatshme për ndeshjen e parë në Evropian

Kombëtarja U20 e Kosovës në hendboll është vendosur dje në Varna të Bullgarisë, ku zhvillohet Kampionati Evropian i Divizionit B.Hendbollistët tanë kanë zhvilluar në Varna stërvitje nën urdhërat e kryetrajnerit Taib Kabashi dhe janë të gatshëm për të dhënë maksimumin në ndeshjet e Evropianit. Ndeshja e parë e Kosovës U20 është sot prej orës 19:00. […]

Kosova U20 niset për në Bullgari

Kombëtarja U20 e Kosovës në hendboll (meshkujt) ka përfunduar fazën përgatitore në Gjakovë. Faza përgatitore është vlerësuar e suksesshme, ndërsa 20-vjeçarët sonte udhëtojnë për në Bullgari, ku do të paraqiten në Kampionatin Evropian të Divizionit B. Kryetrajneri Taib Kabashi është i kënaqur me punën e bërë gjatë përgatitjeve në Gjakovë. Kabashi ka përsëritur se grupi […]

Publikohet lista e Kosovës U20

Të hënën më 27 qershor grumbullohet Kombëtarja U20 e Kosovës në hendboll. Kjo Kombëtare muajin tjetër do të garoi në Evropianin e Divizionit B që mbahet në Bullgari.Kryetrajneri Taib Kabashi në përgatitje ka ftuar 21 lojtarë, ndërsa ndërkohë do të vendosë për ekipin final. Grumbullimi mbahet në Gjakovë, ndërsa për fillim të korrikut planifikohen edhe […]

20-vjeçarët në grup me Bjellorusinë, Zvicrën, Rumaninë e Ukrainën

Të enjten është hedhur shorti për Kampionatin Evropian U20, Divizoni B. Dy kampionate do të zhvillohen në Varna të Bullgarisë. I pari është prej 1 deri më 10 korrik, ndërsa i dyti prej 14 deri më 23 korrik. Hendbollistët e Kosovës luajnë në Evropianin e dytë. Kosova U20 është në grup të fortë me Bjellorusinë, […]

Anulohet Kampionati Evropian U20, shtyhet sërish Evropiani U18

Lojtaret e perfaqesueses se Kosoves ne hendboll duke e degjuar trajnerin

Federata Evropiane e Hendbollit të martën ka marrë vendime të reja për kampionatet kontinentale të grupmoshave të reja që ishin shtyrë për janar të vitit të ardhshëm. Vendimi ka ndikim edhe në Kombëtaret e Kosovës.Kështu, Evropiani U20 i Divizionit B, në të cilin është dashur të paraqitet Kosova, është anuluar tërësisht. Evropiani U20 është dashur […]