Të dielen (nesër) finalja e dytë

Ndeshja e dytë e finales së plejofit të kampionatit të Kosovës në hendboll mes Prishtinës dhe skuadrës pejane Besa FamGas zhvillohet të dielen (nesër). Ndeshja mes dy skuadrava më të mira të këtij kampionati luhet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë dhe fillon në ora 16:00.

Kampioni në fuqi, Besa e ka fituar ndeshjen e parë të luajtur të enjten në Pejë me rezultat 37:23. Kështu skuadrës së drejtuar nga Arben Muqolli I duhet edhe një fitore apo edhe një barazim për të fituar titullin dhe për të vazhduar dominimin në garat vendore.

Ndërkohë Prishtina ka disa lojtarë të rëndësishëm të lënduar dhe për këtë po përballet me fond të limituar të lojtarëve. Por në ekipin prishtinas kanë premtuar maksimumin për të fituar ndeshjen si vendase dhe në rast se kjo ndodhë kampioni vendoset në ndeshjen e tretë që do të zhvillohej në Pejë. Prishtina pret të ketë përkrahjen e shikuesve, ndërsa paraqitjen në finale të plejofit dhe në finale të Kupës dhe poashtu sigurimin e paraqitjes në gara evropiane në edicionin tjetër, e ka vlerësuar sukses.

Prishtina në finale të Kupës humbi nga Besa, nga e cila skuadër i ka edhe humbjet e vetme këtë edicion. Në kampionat të rregullt Besa ka tri fitore e një humbje përballë Prishtinës. Në gjysmëfinale të plejofit Besa e kaloi Dritën, ndërsa Prishtina e eliminoi Kastriotin.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova