Të martën finalja e dytë e hendbollisteve

Të martën nga ora 17:00 luhet ndeshja e dytë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri takohen Vushtrria e Istogu.
Istogu të shtunën e fitoi bindshëm ndeshjen e parë dhe një fitore tjetër apo një barazim do t’ia siguronte titullin. Istogaset kanë fituar 25 ndeshjet e deritashme në kuadër të kampionatit. Në Vushtrri udhëtojnë për të shënuar fitoren e 26-të dhe për ta festuar titullin e kampionit.

Plane tjera ka skuadra vendase, Vushtrria. Ndonëse ka humbur përballjet e këtij edicioni me Istogun, Vushtrria do të jap më të mirën e mundshme për të shënuar fitore dhe për ta dërguar finalen në ndeshjen e tretë, që do të luhej në Istog.

Pritet një ndeshje e bukur dhe cilësore, që do të jetë e denjë për fazën përmbyllëse të kampionatit.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …