Të martën grumbullohen hendbollistet

Plot 30 hendbolliste do të grumbullohen të martën (nesër) në Prishtinë, në përgatitje për ndeshjet e radhës që e presin Kosovën. Është një grumbullim i përbashkët i përfaqësueses A dhe asaj U-20, që kanë ndeshje të rëndësishme.

Në kuadër të fazës së dytë të kualifikimeve për evropian, përfaqësuesja A e Kosovës i ka dy ndeshje me Bjellorusinë. Kosova e pret Bjellorusinë më 21 mars nga ora 18:00 në Prishtinë, ndërsa me të njëjtën përfaqësuese përballet në Minsk më 25 mars. Kosova është në grupin e shtatë dhe ka humbur dy ndeshjet e para, nga Holanda e Hungaria.

Ndërkohë hendbollistet e U-20 të Kosovës prej 23 deri më 25 mars duhet t’i luajnë tri ndeshjet e grupit të pestë të eliminatoreve për botërorin e këtij viti. Kosova është në grup me Serbinë, Norvegjinë dhe Sllovakinë.

Në listën e bërë publike nga përzgjedhësi i ri Agron Shabani ka lojtare që mund të luajnë si për përfaqësuesen A ashtu edhe për atë U-20. Në listën e Kosovës janë disa emra të rinjë si ai i Albana Arifit që ka karrierë të gjatë dhe të suksesshme te grupmoshat e reja të Suedisë. Veronika Kastrati, që luan në Norvegji, është emër tjetër i ri te Kosova. Janë edhe disa lojtare tjera që janë ftuar për herë të parë.

Grumbullimi i lojtareve bëhet të martën nga ora 12:00 në Hotel AFA në Prishtinë.

Lista e grumbullimit, përfaqësuesja A dhe U-20
MbiemriEmriKlubi – vendi
OSMANIDorentineFollo HK Damer(NOR)
FERATAJPranveraPrishtina
ARIFIAlbanaEslövs IK (SWE)
KAMERIElmaIstogu
MEHMETIShkurtaShqiponja
REXHEPISaraSkanderborg Handbold(DEN)
REXHEPIRina Skanderborg Handbold (DEN)
QORRAJMerlindaIK Våg Håndballklubb (NOR)
ALIUFitoreSG Kappelwindeck (GER)
KRASNIQIArlindaIstogu
KELMENDINjomzaVushtrria
MARKUPashkeHSC Kreuzlingen (SUI)
RUGOVAAlbinaIstogu
SHEHDADIAuroraIstogu
STAGOVAAidaPrishtina
HOTHanaZRK Ulcine (MNE)
BAJRAMIXhevahireShqiponja
GJIKOKAJMirelaFollo HK Damer(NOR)
DEMAJLeonoraSønderjyske Damehåndbold (DEN)
GASHILeunitaLugi HF (SWE)
KASTRATIVeronikaEllingsrud IL håndball (NOR)
FERATIToskaSpono Eagles (SUI)
KURSANIArritaVëllaznimi
HaxhosajShpresaShqiponja
KrasniqiAgnesaPrishtina
KosumiDonitaVushtrri
PaciKaltrinaVushtrri
ZaskokuVeronaSG Kappelwindeck SWI
RexhajFatjonaIstogu
FejzajFatlindaIstogu
Stafi teknik
MbiemriEmriFunksioni
SHABANIAgronKryetrajner
TAHIRIShqipeTrajner
ShalaFarukTrajner
NAGAVCILulzimTrajner
RudakuValbonaTrajner
MARAJFatlindFizioterapeut
HAKAJErlindaFizioterapeut
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova