Të rinjtë para ndeshjeve të rradhës

Këtë fundjavë zhvillohen ndeshjet e rradhës në Ligën e pionierëve dhe pioniereve. Garat për të rinjë janë me rëndësi shumë të madhe për hendbollin kosovar, që çdo herë e më shumë po e rrit nivelin.

Liga e pionierëve po zhvillohet në tri grupe. Të shtunën ndeshjet e grupit A luhen në Ferizaj, duke filluar nga ora 11:00. Grupi B luan në Vushtrri, poashtu të shtunën, nga ora 12:00, ndërsa të  shtunën janë edhe ndeshjet e rradhës në grupin C. Ndeshjet e grupit C luhen në Klinë nga ora 11:00 e tutje të shtunën e poashtu të dielen nga ora 11:00.

Edhe Liga e pioniereve është e ndarë në tri grupe. Këtë të shtunë skuadrat e grupit A i luajnë ndeshjet në Prishtinë, nga ora 12:00. Grupi B luan të dielen nga ora 10:00 në Vushtrri, ndërsa grupi C të dielen në Deçan.

Liga e PionierëveGrupi “A”Delegimi i për ndeshjet e pionierëve që zhvillohet më 18.05.2019  FERIZAJ
VendasMysafirPersonat ZyrtarDita             –    Ora
Prishtina Kastrioti Tafashiku – BrahimiHashani e shtunë11:00
Drita Ulpiana Tafashiku – BrahimiHashani e shtunë12:00
Drita Kastrioti Tafashiku – BrahimiHashani e shtunë13:00
Ulpiana Prishtina Tafashiku – BrahimiHashani e shtunë14:00
Zhegra Pushon  
Liga e PionierëveGrupi “B”Delegimi i për ndeshjet e pionierëve që zhvillohet më 18.05.2019 në Vushtrri
VendasMysafirPersonat ZyrtarDita             –    Ora
Vushtrria Trepça Albion Maloku- Avdulla MalokuBeqiri e shtunë12:00
Drenica Vushtrria Albion Maloku- Avdulla MalokuKrasniqi e shtunë13:00
Drenica Samadrexha Albion Maloku- Avdulla MalokuBeqiri e shtunë14:00
Samadrexha Trepça Albion Maloku- Avdulla MalokuKrasniqi e shtunë15:00
Liga e PionierëveGrupi “C”Delegimi i për ndeshjet e pionierëve që zhvillohet më 18.05.2019  në KLINË
VendasMysafirPersonat ZyrtarDita             –    Ora
Besa Famgas Dukagjini Quni – TanushiS.Vitaku E shtunë11:00
SH.H Besa Famgas Besa Famgas Quni – TanushiS.Vitaku E shtunë12:00
SH.H Besa Famgas Dukagjini Quni – TanushiS.Vitaku E shtunë13:00
Liga e PionierëveGrupi “C”Delegimi i për ndeshjet e pionierëve që zhvillohet më 19.05.2019 në Klinë
VendasMysafirPersonat ZyrtarDita             –    Ora
SH.H. Gjakova Dukagjini Pozhegu –LuzhaBytyqi E diele11:00
Vëllaznimi SH.H. Gjakova Quni – TanushiBytyqi E diele12:00
Vëllaznimi Dukagjini Quni – TanushiBytyqi E diele13:00
Liga e PioniereveGrupi “A”Delegimi i për ndeshjet e pionierëve që zhvillohet më 18.05.2019 në  Prishtinë
VendasMysafirPersonat ZyrtarDita             –    Ora
Drita Prishtina Donita Shala – Fjolla KrasniqiOsmani e shtunë12:00
Kastrioti Ferizaj Flamure Vokshi – Ermira KrasniqiOsmani e shtunë13:00
Prishtina Vjosa Flamure Vokshi – Ermira KrasniqiOsmani e shtunë14:00
Drita Ferizaj Donita Shala – Fjolla KrasniqiOsmani e shtunë15:00
Vjosa Kastrioti Donita Shala – Fjolla KrasniqiOsmani e shtunë16:00
Liga e PioniereveGrupi “B”Delegimi i për ndeshjet e pionierëve që zhvillohet më 19.05.2019 VUSHTRRI
VendasMysafirPersonat ZyrtarDita             –    Ora
Vushtrria Samadrexha Albion Maloku- Avdulla MalokuSadriu E diel10:00
Dukagjini Trepça Albion Maloku- Avdulla MalokuSadriu E diel11:00
Verona Vushtrria Albion Maloku- Avdulla MalokuSadriu E diel12:00
KEK-u Dukagjini Albion Maloku- Avdulla MalokuSadriu E diel13:00
Trepça Verona Albion Maloku- Avdulla MalokuSadriu E diel14:00
KEK-u Samadrexha Albion Maloku- Avdulla MalokuSadriu E diel15:00

Vrejtjes: Ne rast te mos udhetimit te ndonje skudre ne grupin “C” orari mund te ket ndryshime, sipas kalendarit te garave te publikuar ne vebfaqen e FHK-se.

Ndërsa ndeshjet e pa zhvilluar te edicionit vjeshtor : Vushtrria – KEK-u, KEK-u – Verona, Vushtrria – Trepça, Trepça – KEK-u, Dukagjini – Vushtrria.

Liga e PioniereveGrupi “C”Delegimi i për ndeshjet e pionierëve që zhvillohet më 19.05.2019 DEÇAN
VendasMysafirPersonat ZyrtarDita             –    Ora
Shqiponja Jusuf Gervalla Gresa Gashi – Iliriana CikaqiKoro E diel11:00
Vëllaznimi Istogu Muhamet Koro- Melike IpqiKoro E diel12:00
Istogu Shqiponja Gresa Gashi – Iliriana CikaqiKoro E diel13:00
Jusuf Gervalla Vëllaznimi Muhamet Koro- Melike IpqiKoro E diel14:00

Klubet janë te obliguar qe te bëjnë konfirmimin e pjesëmarrjes dhe te bëjnë respektimin e orarit , mos pjesëmarrja do të sanksionohet ne mbështet të Propozicioneve te garave.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova