Trepça fiton dhe i afrohet Prishtinës në katër pikë

Trepça ka shënuar fitore të pritur ndaj Drenicës për t’u stabilizuar në vendin e tretë në Superligën e Kosovës në hendboll dhe për të ngushtuar distancën e pikëve me Prishtinën.

Të dielen në “Minatori”, Trepça fitoi me rezultat 23:16. Pjesa e parë përfundoi me rezultat 13:5 për mitrovicasit.

Ndeshja ishte solide, ndërsa në palestër ishin numër i mirë i shikuesve. Vendasit prej fillimit kanë bërë shkëputje në rezultat.

Trepça i ka 24 pikë në vend të tretë, katër më pak se Prishtina që është e dyta dhe katër më shumë se Kastrioti që është i katërti. Prinë në tabelë Besa Famgas me 32 pikë.

Ndërkohë Drenica renditet e teta me tetë pikë, por ka një ndeshje më pak të luajtur.

Në kuadër të javës së 16-të të dielen u luajt edhe ndeshja në mes të Dritës e Prizrenit. Fitore shënoi Prizreni me rezultat 43:36. Prizreni është i shtati me nëntë pikë, ndërsa Drita mbetet e fundit.

Trepça – Drenica 23:16 (13:5)

Trepça: Terziqi, Buqinca, Sejdijaj, Mujka, Beqiri 1, Maxhera 3, Voca, Shala 1, Shabani 3, Nimani, Qabra, Klinaku 6, K. Terziqi 2, Abazxhiku 4, Cimili 2, Fejzullahu 1.

Drenica: Geci, Hajrizi 1, Binaku, Hamza 2, Saiti 1, Zekaj 4, Kastrati 4, Baliu 2, Muqolli, Zariqi, Hasani 2.

Drita – Prizreni 36:43 (19:23)

Drita: Asllani, Sllamniku 11, Kurti 3, Hasani, Jahiu 4, Tosku 4, Shkodra 5, Isufi 9.

Prizreni: Thaqi, Ahmetaj 2, Skenderi, Bytyqi 1, Etemi, Ferati, Mehmeti 10, Koro, Topalli 2, Krasniqi, J. Thaqi, Ibrahimi 6, Salihu 8, Tanushi 5, Quni 9, Gashi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në ndeshjen e së mërkurës …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të festave të marsit, Shqiponja …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në …