Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

U hap afati kalimtar veror

Të hënën (sot) është hapur afati i rregullt kalimtar veror në hendbollin kosovar.
Afati është i hapur deri më 15 korrik, ndërsa priten lëvizje të shumta të hendbollistëve dhe hendbollisteve. Shumë prej klubeve tashmë kanë nisur punën për krijimin e skuadrave për edicionin e ardhshëm garues. Gjashtë skuadra pritet të garojnë në kupat evropiane dhe të gjitha do të përforcohen me synim për paraqitje sa më të denjë.
Por lëvizje do të ketë edhe nga klubet tjera në të dy konkurrencat, por edhe nga klubet e kategorisë së dytë.

Lajme tjera