Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

U zhvilluan ndeshjet çerekfinale në Ligën e Pionierëve

Të enjten pasdite në palestrën “Minatori” në Mitrovicë janë luajtur ndeshjet çerekfinale të Ligës së Pionierëve në hendboll (djemtë).

Fillimisht Trepça U16 shënoi fitore bindëse ndaj Vëllaznimit (33:13).

Rivalitet dukshëm më të madh kishte në ndeshjen e dytë që vuri përballë Istogun e Kastriotin. Skuadra istogase fitoi me një gol dallim, 18:17.

Bindshëm fitoi edhe Drenica ndaj Rahovecit, 24:6, ndërsa ndeshjen mes Besa Famgasit dhe Prishtinës e fitoi skuadra kryeqytetase me rezultatin 24:15.

Të premten janë ndeshjet gjysmëfinale.

Nga ora 16:00 takohen Istogu e Drenica, ndërsa prej orës 17:30 është takimi Trepça – Prishtina.

Të shtunën është ndeshja për vend të tretë dhe finalja.

Lajme tjera