Vizitë e veçantë në Federatën e Hendbollit të Kosovës

Federata e Hendbollit të Kosovës sot ka pasur mysafirë të veçantë. Në shtëpinë e tyre dhe të gjithë hendbollit kosovar kanë qëndruar anëtarët e Bordit të FHK-së nga periudha 2000 – 2005. Bordin në këtë periudhë e ka udhëhequr presidenti Mexhid Devaja.
Mysafirët e veçantë i kanë pritur presidenti i FHK-së, Eugen Saraçini dhe sekretari i përgjithshëm, Izet Gjinovci, që ka bashkëpunuar me këtë përbërje të Bordit.
Të kujtojmë që FHK-ja që në vitin 2004 ishte pranuar me të drejta të kushtëzuara në EHF, një dekadë para federatave tjera kosovare.
Ish-anëtarët e Bordit kanë përgëzuar Federatën tonë për punën e sukseset e arritura. Ndërkohë presidenti Saraçini ka informuar mysafirët për punën, aktivitetet dhe sukseset, duke potencuar se punën e këtij Bordi dhe anëtarësimin me të drejta të kushtëzuara, e kanë avancuar në pranim të plotë dhe me suksese të reja, si për shembull kualifikimi historik në Botëror. Saraçini ka çmuar punën e bërë në vitet 2000-ta dhe ka falënderuar ish-anëtarët e Bordit për kontributin e madh për hendbollin dhe sportin kosovar në përgjithësi.
Pos presidentit Mexhid Devaja, Bordi i FHK-së në periudhën 2000 – 2005 është përbërë edhe nga Izegjid Tusha, Faik Prekazi, Sabri Beshiri, Qemail Dylatahu e Shemsedin Horosani.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …