Vushtrria befason Dritën

Vushtrria ka shkaktuar befasi të madhe në javën e 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt).

Të shtunën në mbrëmje në Vushtrri skuadra vendase e mposhti Dritën e Gjilanit me rezultat 30:29. Drita ishte favorite e madhe për këtë ndeshje, por nuk ia doli të fitojë. Vushtrriasit shkëputjen e madhe e bënë në pjesën e parë të cilën e fituan me 17:12. Në minutën e 49-të rezultati u barazua në 25:25 e më pas gjilanasit kishin epërsi 26:25, 27:26, 28:27 e 29:28. Në minutën e 58-të Vushtrria barazoi rezultatin në 29:29 dhe në minutën e 59-të shënoi golin e fitores, 30:29.

R. Shabanaj me 10 gola ishte më efikasi te Vushtrria, kurse 8 gola i shënoi A. Musa. Te Drita nga 9 gola i shënuan G. Misini e F. Cimili.

Vushtrria tani i ka 11 pikë në vend të pestë derisa Drita mbetet e katërta me 18 pikë.
Në dy ndeshjet tjera të luajtura të shtunën, favoritët nuk lejuan befasi. Besa Famgas fitoi ndaj Zhegrës në Pejë me rezultat 41:13, ndërsa Prishtina e mposhti Drenicën në Drenas me rezultat 46:23.

Zhegra – Besa Famgas 13:41 (8:20)

Zhegra: Ibrahimi, Murseli 1, A. Isufi 3, Agushi 2, Haziri 4, Aliu 2, F. Isufi 1.

Besa Famgas: Mehmeti, B. Idrizi 2, Vokshi 4, Broqi 2, Y. Muqolli 3, Tetova 5, D. Idrizi 5, Tahirukaj 5, Tahirukaj 5, Ramosaj 3, Kukrika 4, Berisha, Tafilaj 3.

Drenica – Prishtina 23:46 (8:22)

Drenica: Lladrovci, Muqolli, Geci, Binaku, Qorri 2, Mehmeti 7, Zeka 9, B. Hasani, S. Hasani, Hamza, Sahiti 2, Haxhiaj 3, M. Hamza.

Prishtina: Beqiri, Agushi, Krasniqi 5, Basholli 6, Abazi 6, Bajqinovci 9, Fetahu 4, Visoka 3, Hoxha 1, Batatina, Beshiri 11, Gjuka 1, Kastrati.

Vushtrria – Drita 30:29 (17:12)

Vushtrria: Ibishi, Melenica, Karaqa 2, Neziri 3, Jashari 4, Sadiku 1, Abazxhiku 1, Musa 8, M. Jashari 1, Lahu, Krasniqi, Shabanaj 10.

Drita: Sylejmani, Buqinca, Shahini 2, Shaqiri, Mustafi 3, Misini 9, Mehmeti, Azizi 2, Maxhera, Cimili 9, Gubetini 4, Veliu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova