Vushtrria fiton ndaj Istogut dhe mban vendin e parë

Vushtrria ka vazhduar me fitore në Superligën A në konkurrencën e femrave. Të shtunën mbrëma para shikuesve të vet, Vushtrria fitoi ndaj Istogut me rezultat 26:22. Pjesën e parë e fituan istogaset me rezultat 13:12, por në të dytën Vushtrria përmbysi rezultatin dhe arriti te fitorja.

D. Rrahmani me tetë gola ishte më efikasja te Vushtrria. Tri lojtare të kësaj skuadre shënuan nga pesë herë. Te Istogu më së shumti shënoi Elma Kameri, nëntë gola.

Pas javës së 16-të, Vushtrria prinë në Superligën A me 28 pikë. Shqiponja është e dyta me 26 pikë, ndërsa Istogu mbanë vendin e tretë me 23 pikë. Prishtina ka mbetur pak prapa me 19 pikë të mbledhura, në vend të katërt.

Edhe ndeshja mes Prishtinës e Shqiponjës është luajtur të shtunën. Shqiponja fitoi me një gol dallim, 23:22.

Vushtrria – Istogu 26:22 (12:13)

Vushtrria: Kelmendi, Gubetini, Salihu, Shala 5, Avdiu 5, Zymberi 1, Preniqi, Mehmeti, Paci 5, D. Rrahmani 8, R. Gubetini, Mulaku, Kasumi, Sfarqa, Tahiri 2, B. Rrahmani.

Istogu: Shehdadi, Ujkiq 1, Avdylaj, Shatri, F. Rexhaj 4, V. Rexhaj, Krasniqi 3, Kameri 9, Zogaj, Berisha, Halitaj, Rugova 5, Bakiq, Fejza.

Superliga B
Kastrioti – Drita 30:20 (14:9)

Kastrioti: Rogova, Gurgurovci, M. Dinarica, Salihu 1, Gashi 6, E. Gurgurovci 1, E. Reçica 1, S. Reçica 1, Misini, Stagova 5, Çerkini, A. Salihu 3, A. Dinarica 7, Beqiri 3, Krasniqi 2, Gashi.

Drita: Daku, Veseli, Baftjari, Rudhani 1, Kqiku, Rexhepi 5, E. Daku, Krasniqi 5, Reqani 2, Vokshi 7, Mustafa.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova