Skuadrat e Istogut dhe Vushtrrisë të gatshme për finalen e parë

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.
Nga ora 18:30 në palestrën në Istog përballen Istogu e Vushtrria.
Istogu në gjysmëfinale e eliminoi Ferizajn, ndërsa Vushtrria pas dy ndeshjeve ishte më e suksesshme se Prishtina. Kthimi i Burneta Ramës ka rritur besimin te vushtrriaset, që synojnë paraqitje të fuqishme në ndeshjet finale.
Ndërkohë istogaset synojnë të vazhdojnë me fitore. Skuadra e Istogut ka fituar të gjitha ndeshjet e stinorit të rregullt e po ashtu shënoi dy fitore në gjysmëfinale. Me Vushtrrinë, Istogu luajti edhe dy ndeshje evropiane, që po ashtu i fitoi.
Finalet janë gjithnjë interesante dhe dramatike dhe për të tilla shpresohet edhe këtë herë. Skuadra që shënon dy fitore apo një fitore e një barazim, siguron titullin e kampionit.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …