Kroacia e Franca vazhdojnë me fitore, kalojnë tutje

Kroacia e Franca kanë shënuar fitoret e dyta në kampionatin evropian të hendbollit që po mbahet në Kroaci. Të dielen mbrëma janë luajtur ndeshjet e dyta në grupet A dhe B dhe sërish pati spektakël e moment të magjishme. Fitoret e dyta i kanë shënuar vetëm Kroacia në grupin A dhe Franca në grupin B.  […]

Përfaqësuesja dëshpëron në fund

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll ka dëshpëruar në ndeshjen e fundit të eliminatoreve për botërorin e vitit të ardhshëm. Të dielen mbrëma në Povoa de Varzim të Portugalisë, përfaqësuesja jonë pësoi nga Qipro me rezultatin 24:22. Kështu Kosova kualifikimet i mbylli me tri ndeshje të humbura. Dy humbjet e para erdhën nga përfaqësuese të nivelit […]