Përfaqësuesja e meshkujve

Lajmet e fundit

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në garë deri në ndeshjen e fundit për kualifikim. U rendit e treta në grup, duke lënë prapa ish-kampionen e botës,…

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas të Suedisë, Kombëtarja jonë është përballur me nënkampionen në fuqi të botës, Suedinë. Suedia me lojë të shpejtë dhe të…

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka humbur ndeshjen kualifikuese për Euro 2022. Të mërkurën mbrëma në Prishtinë, Kosova u mposht nga Mali i Zi me rezultatin 27:22. Përkundër humbjes, djemtë tanë shfaqën ndeshje të madhe. Ishte një përballje titanësh…

Kombëtarja e Kosovës është e gatshme dhe maksimalisht e motivuar për ndeshjen me Malin e Zi, që mund të vendos për kualifikim në “Euro 2022”. Kosova e Mali i Zi takohen të mërkurën (sonte) nga ora 19:30 në Pallatin…

Pivoti i Kombëtares së Kosovës, Luigj Quni po vazhdon shkëlqimin në Superligën e Zvicrës në hendboll. Quni të enjten u shpall lojtari më i mirë i ndeshjes. Skuadra e Qunit, Amicitia Zuerich humbi 29:27 nga Suhr Aarau. Por Quni…

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me Malin e Zi dhe Suedinë. Janë këto duelet e fundit të fazës së dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Pas barazimit…

EHF Euro 2022 - Faza 2

Tabela

Rezultatet

Orari i ndeshjve

Top 5 Goals

# Emri LL G
1
Valon Dedaj
6 25
2
Deniz Terziqi
6 20
3
Egzon Gjuka
6 18
4
Kastriot Jupa
6 17
5
Drenit Tahirukaj
4 15

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova