Vizitë e rëndësishme e zyrtares së EHF-së

Për dy ditë për vizitë në Prishtinë ka qëndruar zyrtarja e Federatës Evropiane të Hendbollit, Nadja Lacina. Ajo ka bërë inspektimet e nevojshme lidhur me Kampionatin Evropian U19 të hendbollisteve që prej 8 deri më 16 korrik mbahet në Prishtinë. Ajo ka dhënë vërejtjet dhe sygjerimet që janë shumë të rëndësishme lidhur me përgatitjet për […]

Shabani shpall listën për ndeshjet me Poloninë

Selektori i Kombëtares së Kosovës, Agron Shabani, ka shpallur të martën listën e hendbollisteve të ftuara për ndeshjet me Poloninë. Kosova e Polonia takohen në fazën e dytë të kualifikimeve evropiane për Kampionatin Botëror të këtij viti. Kombëtarja më e mirë pas dy ndeshjeve siguron biletën për në Botëror. Ndeshja e parë luhet më Bielsko-Biala […]

Kosova mposhtet sërish nga Bosnja

Lufta e madhe në mbrojtje nuk mjafton për të fituar pikë në Tuzlla ndaj Bosnjë-Hercegovinës.Të dielën mbrëma, Kombëtarja e Kosovës në hendboll pësoi me rezultat 25:18.Na kushtojnë gabimet e shumta në sulm, përkatësisht humbja e shumë gjuajtjeve nga pozita të mira. Nuk mjaftojnë as 15 pritjet e Haris Berishës.Në pjesën e dytë jemi afruar deri […]

Ramosaj: Të luftojmë për njëri-tjetrin, të luftojmë për Kosovën

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar të premten mbrëma stërvitjen e fundit para udhëtimit për në Bosnjë-Hercegovinë. Udhëtimi është planifikuar për të shtunën në mëngjes, ndërsa të dielën prej orës 17:00 në Tuzlla është ndeshja Bosnjë-Hercegovina – Kosova. Ndeshja i takon kualifikimeve për Euro 2024.Bosnja triumfoi të mërkurën në Prishtinë me rezultat 25:22. Në Kombëtare […]

Kombëtarja i kthehet punës për ndeshjen e radhës

Ndaj Bosnjë-Hercegovinës nuk morëm rezultatin e synuar, por puna dhe angazhimi për rritjen e mëtejme nuk ndalet.Rruga nuk është e lehtë, kurse përkushtimi ynë është maksimal.Kombëtarja A sot i kthehet punës për ndeshjen e ardhshme. Menjëherë të dielën mbrëma luajmë në Tuzlla ndaj Bosnjë-Hercegovinës.Mësojmë edhe nga dështimet sportive dhe mbushemi ne vullnet e dëshirë për […]

Atmosferë e shkëlqyer në Kombëtare, lojtarët gati për ndeshjen me Bosnjë-Hercegovinën

Atmosfera në Kombëtaren e Kosovës në hendboll është e shkëlqyer. Lojtarët e Kombëtares sonë janë plotësisht gati për ndeshjen me Bosnjë-Hercegovinën, që luhet të mërkurën prej orës 20.15 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.Ndeshja me Bosnjën vlerësohet vendimtare në kualifikimet për Euro 2024. Synimi është i qartë – fitorja. Me fitore, Kombëtarja jonë […]

Nga Dreniti priten golat, ai ka një premtim për tifozët

Drenit Tahirukaj po shquhet me efikasitet te Kreuzlingeni në elitën e Zvicrës në hendboll. Ka kohë që Drenit Tahirukaj është edhe te Kombëtarja e Kosovës prej lojtarëve kryesorë. Beku që luan me dorën e majtë, shquhet për shkëputjen dhe goditjen e fortë nga distanca.Suksesi në ndeshjet me Bosnjë-Hercegovinën do të varet edhe nga forma e […]

Jupa: Motivi është maksimal, presim përkrahjen e tifozëve

Pivoti Kastriot Jupa ka treguar që atmosfera në Kombëtaren e Kosovës është shumë e mirë. Kombëtarja jonë po vazhdon përgatitjet për ndeshjen me Bosnjë-Hercegovinën, që zhvillohet të mërkurën prej orës 20:15.Sipas Jupës, motivi te lojtarët është shumë i madh.“Jemi të motivuar dhe shumë të uritur për sukses. E dimë që përballë kemi një Kombëtare cilësore, […]

Kombëtarja e zhvilloi stërvitjen e parë

Atmosferë shumë pozitive ka mbretëruar në stërvitjen e parë të Kombëtares së Kosovës në hendboll. Nën urdhrat e përzgjedhësit Bujar Qerimi, djemtë tanë kanë ushtruar të dielën mbrëma në Prishtinë.Prezent ishin shumica e lojtarëve, ndërsa grupi do të kompletohet të hënën. Është punuar në aspekte taktike të përgatitjes së lojës, ndërsa hendbollistët janë shfaqur të […]

Kombëtarja fillon sot me stërvitje për ndeshjet me Bosnjë-Hercegovinën

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e zhvillon sot stërvitjen e parë në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet e rëndësishme me Bosnjë dhe Hercegovinën.Stërvitja e parë zhvillohet prej orës 17:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Të përzgjedhurit e selektorit Bujar Qerimi kanë pasur angazhime me skuadrat e tyre, ndërsa shumica kanë luajtur të […]