Seminar i suksesshëm para fillimit të stinorit pranveror

Të premten (dje) është mbajtur Këshillimi, përkatësisht seminari për gjyqtarë, vëzhgues-kontrollues, trajnerë dhe përfaqësues zyrtar të klubeve, në prag të fillimit të stinorit pranveror në kampionatin e Kosovës në hendboll. Seminari është mbajtur në Prishtinë, ndërsa ka ligjëruar Dragan Nachevski, lektor nga Federata Evropiane e Hendbollit. Ai ka ligjëruar për ndryshimet në rregullat e hendbollit […]

Më 17 shkurt nis stinori pranveror

Ndeshjet e para të stinorit pranveror në Superligën e Kosovës në hendboll për meshkuj luhen më 17 e 18 shkurt. Në program do të jenë ndeshjet e javës së 15-të të kampionatit të Kosovës. Stinorin vjeshtor në pozitën e parë e ka mbyllur kampionia aktuale, Besa FamGas, që i ka fituar të gjitha 14 ndeshjet. […]