Vushtrria e Istogu luajnë derbin e stinorit

Në Superligën e hendbollisteve e gjithë vëmendja do të jetë në Vushtrri ku luhet derbi i stinorit pranveror. Në kuadër të javës së 12-të, të shtunën (nesër) nga ora 19:00 takohen Vushtrria e Istogu, dy skuadrat që po e udhëheqin garën për titull. Istogu është i pari me 20 pikë sa i ka edhe Vushtrria […]

Në Prishtinë kryendeshja e javës në Superligën A

Gara për titull të kampionit të Kosovës në hendboll vazhdon të shtunën (nesër) kur zhvillohen ndeshjet e javës së 21-të në Superligën A për hendbollistë. Ndeshja më interesante pritet të jetë ajo që luhet në kryeqytet në mes të Prishtinës dhe Kastriotit të Ferizajt. Kjo ndeshje luhet nga ora 18:00. Prishtina renditet e treta me […]