Kosova me fitore bindëse ndaj Gjeorgjisë

Kosovo national handball team celebrate after victory with Georgia

Fitorja e parë e Kombëtares sonë në kualifikimet e Botërorit. Pas barazimit me Italinë, kemi fituar bindshëm ndaj Gjeorgjisë, të dielen në Benevento të Italisë. Djemtë tanë kanë luajtur me zemër dhe kanë arritur te fitorja shumë e dëshiruar. Gjatë qëndrimit në Itali, shumë lojtarë tanë janë prekur nga një grip. Për këtë arsye në […]