Jupa e Muratoviq hendbollistë të vitit, Dedaj e Demaj më të mirët e Kombëtares

Të enjten pasdite në Sheshin 21 në Prishtinë është mbajtur manifestimi “Laureatët e Vitit” në të cilin Federata e Hendbollit të Kosovës ka shpallur më të mirët e vitit 2019. Çmimet kryesore janë fituar nga Kastriot Jupa i Besa Famgas dhe Esma Muratoviq e Istogut. Reprezentuesi Jupa është shpallur hendbollisti më i mirë i vitit […]