Besa Famgas kërkon titullin, Prishtina ndeshjen e tretë

Një lojtar mundohet të largohet nga bllokimi i tre kundërshtarëve, një bashkëlojtar mundohet t'i ndihmojë atij, kurse dy kundërshtarë tjerë po presin rastin e duhur për të ndërhyrë edhe ata.

Të martën nga ora 19:30 luhet ndeshja e dytë finale e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë takohen Prishtina dhe Besa Famgas. Besa Famgas është kampione në fuqi, kuse i ka fituar të gjitha ndeshjet e këtij kampionati. Ndeshjen e parë finale […]

Të martën vendoset kampioni te hendbollistet

Një lojtare po vrapon drejt portës, kurse tri lojtare të ekipit kundërshtar janë në gjendje gatishmërie që t'a ndalojnë sulmin e saj.

Të martën do të vendoset kampioni i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave për edicionin 2019\2020. Në ndeshjen e dytë finale të plejofit do të takohen Istogu dhe Ferizaj. Ndeshja luhet nga ora 18:00 në palestrën “Dresha” në Orroberdë të Istogut. Ndeshjen e parë finale e ka fituar Ferizaj me pesë gola dallim, 34:29. […]