Cabanas: Objektivi kryesor është kualifikimi

Javier Cabanas duke qendruar afer bankes gjate nje ndeshje

Trajneri spanjoll i Besa Famgas, Javier Cabanas ka vlerësuar se Bosna Vispak Visoko është kundërshtar i kalueshëm. Besa Famgas takohet me Bosnën në raundin e dytë të Kupës Evropiane. Ndeshja e parë luhet në Bosnjë kurse e dytë në Pejë. Të dy ndeshjet luhen në nëntor, kurse zhvillimi i ndeshjes së dytë në Pejë është […]

Kabashi: Ishim me fat në short

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi ka pranuar se skuadra që drejton ishte me fat në shortin për Kupën Evropiane. Prishtina do të përballet me skuadrën bullgare Dobrudja. Nënkampioni i Kosovës dhe finalisti i Kupës, ndeshjen e parë e luan si vendas e të dytën në Bullgari. Prishtina ka në përbërje hendbollistë cilësorë të vendit, ndërsa […]

Parduzi: Synimet janë për rezultate pozitive

Arben Parduzi sinjalon me dore gjate nje ndeshje hendbolli

Trajneri i Vushtrrisë, Arben Parduzi nuk është befasuar me shortin për Kupën Evropiane. Shorti ka bërë që fituesja e Kupës, Vushtrria, të përballet me Istogun, finalistin e plejofit.Ndeshja e parë do të luhet në Vushtrri kurse e kthimit në Istog. Dy ndeshjet janë në muajin tetor. “Duke pasur parasysh rrethanat e krijuara nga COVID-19 në […]

Shala numëron anët pozitive të shortit

Faruk Shala

Trajneri i Istogut, Faruk Shala vlerëson se shorti për Kupën Evropiane është i përshtatshëm si për Istogun ashtu edhe për Vushtrrinë. Njëra prej këtyre dy skuadrave do të kalojë në raundin e tretë të Kupës Evropiane. Shorti i tërhequr të martën ka bërë që dy prej skuadrave kryesore në vend të luajnë në mes vete. […]