Favoritët në kërkim të fitoreve të reja

Të shtunën e të dielën zhvillohet xhiroja e 21-të në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Të shtunën janë katër ndeshje e të dielën dy të tjera. Por skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të kenë telashe për të arkëtuar pikët e reja. Istogu, që i ka fituar 20 ndeshjet e […]

Të shtunën ndeshjet e para të plejofit

Pasi të enjten përfundoi pjesa e rregullt e edicionit, gara në Superligën e hendbollistëve vazhdon me ndeshjet gjysmëfinale të plejofit. Ndeshjet e para të plejofit luhen të shtunën. Kampionia dhe liderja, Besa Famgas e pret Vëllaznimin në “Karagaçi” nga ora 17:00. Besa i ka fituar të gjitha ndeshjet në Superligë dhe llogaritet favorite e madhe. […]