Besa Famgas pa telashe kalon në finale të plejofit

Ashtu si pritej, Besa Famgas nuk ka hasur shumë rezistencë për të kaluar në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Skuadra pejane të martën e mposhti Vëllaznimin në Gjakovë me rezultat 49:23. Për Besën ishte fitorja e dytë e thellë, pas asaj në fundjavë në Pejë. Me dy fitore, Besa Famgas […]

Prishtina në finale të plejofit

Prishtina është kualifikuar në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Prishtina të martën pasdite e mposhti Trepçën në Mitrovicë me rezultat 40:27. Për Prishtinën ishte fitorja e dytë në serinë gjysmëfinale ndaj Trepçës, që e dërgon në finale. Stinorin e rregullt Prishtina e përfundoi në vend të dytë ndërsa Trepça ishte […]

Besa Famgas e Prishtina në kërkim të finales së madhe

Të martën (sot) luhen ndeshjet e dyta gjysmëfinale të plejofit të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Besa Famgas e Prishtina sot kërkojnë kalimin në finalen e madhe të plejofit në të cilën vendoset titulli i kampionit.Kampionia aktuale dhe liderja e pjesës së rregullt, Besa Famgas takohet në Gjakovë me Vëllaznimin vendas. […]