Arsim e Erdoan Vitaku ndajnë drejtësinë në Evropianin në Slloveni

Gjyqtarët e Federatës së Hendbollit të Kosovës vazhdojnë të fitojnë besimin e Federatës Evropiane (EHF). Dy gjyqtarët mitrovicas, Arsim e Erdoan Vitaku, janë deleguar për të ndarë drejtësinë në Kampionatin Evropian U19 për hendbolliste, që të enjten filloi në Celje të Sllovenisë. Për çiftin Vitaku është hera e pestë rresht që drejton ndeshje në Kampionate […]

Hendbollistet e reja i presin ndeshje të vështira në Evropianin në Shkup

Hendbollistet e Kombëtares U19 të Kosovës janë në fund të fazës përgatitore për Kampionatin Evropian të Divizionit B që prej 10 deri më 18 korrik mbahet në Shkup.Kombëtarja jonë është përgatitur në Istog, ndërsa i ka pasur edhe dy ndeshje stërvitore me Bullgarinë në Gabrovo. Nën urdhërat e selektorit Agron Shabani dhe trajnerit Faruk Shala […]