Përfundojnë ndeshjet e grupit për Kosovën U17

Kombëtarja U17 e Kosovës në hendboll (vajzat) e ka luajtur të mërkurën ndeshjen e fundit në kuadër të fazës grupore të Kampionatit Evropian të Divizionit B. Në Klaipeda të Lituanisë, vajzat tona janë takuar pikërisht me Lituaninë dhe kanë pësuar me rezultat 33:17.Pjesa e parë dhe fillimi i pjesës së dytë ishin thuajse të barabartë, […]