Hashani në Evropianin në Varna të Bullgarisë

Pos me ekipet kombëtare, Federata e Hendbollit e Kosovës këtë verë në kampionatet kontinentale për grupmosha është prezantuar edhe me zyrtarë. Pos gjyqtarëve të FHK-së me thirrje të EHF-së, i angazhuar është edhe delegati i EHF-së, Fahredin Hashani. Hashani është i deleguar dhe po e kryen me sukses punën e besuar në Kampionatin Evropian të […]

Kosova U19 me paraqitjen më të mirë në Evropian, humb në fund nga Mali i Zi

Loja e Kosovës U19 sa shkon e përmirësohet në Kampionatin Evropian të Divizionit B që po mbahet në Riga të Letonisë. Djemtë e trajnerit Taib Kabashi të enjten ishin rivalë të barabartë me Malin e Zi, ndërsa vetëm në aksionet e fundit malazezët kanë arritur te fitorja. Ndeshja përfundoi me rezultat 30:26 për Malin e […]

Bujar Qerimi: Jemi në grup të vështirë por synojmë kualifikimin

Selektori i Kosovës, Bujar Qerimi e ka vlerësuar të vështirë grupin në fazën e parë kualifikuese evropiane për Botërorin e vitit 2023 në hendboll. Shorti i tërhequr të enjten ka përcaktuar që Kosova të jetë në grupin A së bashku me Belgjikën, Turqinë e Greqinë. Sipas selektorit Qerimi grupi i Kosovës është më i fortë […]

Kosova në grupin A, luan me Belgjikën, Turqinë e Greqinë

Kombëtarja e Kosovës në hendboll do të luaj në Grupin A në fazën e parë kualifikuese për Kampionatin Botëror të vitit 2023. Shorti për fazën e parë të kualifikimeve evropiane për Botërorin e ardhshëm është tërhequr të enjten. Në grupin e parë janë Belgjika, Turqia, Greqia e Kosova. Pra është një grup i vështirë,  ku […]