Ndeshja në kryeqytet hap edicionin në Superligën e hendbollisteve

Ndeshja mes Prishtinës dhe Jusuf Gërvallës e hap edicionin 2021/2022 në Superligën e Kosovës në hendboll (vajzat).Kjo ndeshje luhet të shtunën nga ora 14:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në kryeqytet. Prishtina ka pretendimet e saj të zakonshme për edicionin e ri, ndërsa Jusuf Gërvalla do të mundohet të mbledhë sa më shumë pikë […]

Trepça kthehet në gara evropiane me synim për ta kaluar pengesën e parë

Pas Vëllaznimit edhe Trepça luan në raundin e parë të Kupës Evropiane (EHF European Cup). Por Trepça, për dallim nga skuadra gjakovare, të dy ndeshjet i luan në palestrën “Minatori”. Dhe mitrovicasit shpresojnë të përfitojnë nga ky fakt. Trepça takohet me skuadrën izraelit, Holon Yuvalim. Ndeshja e parë luhet të shtunën nga ora 19:00, ndërsa […]