Quni në formë, shënon 4 gola nga 4 tentime në fitoren e Zuerichut

Forma e Luigj Qunit po shkon duke u ngritur. Ai është prej lojtarëve kryesorë të Kombëtares sonë dhe forma e tij është inkurajuese në prag të ndeshjeve kualifikuese të nëntorit.Quni të dielën shënoi katër gola nga katër tentime në fitoren e rëndësishme të Amicitia Zuerich në elitën zvicerane. Skuadra e Currit fitoi me rezultat 31:28 […]

Barazim në ndeshjen Samadrexha – Kastrioti

Nuk ka dhënë fitues ndeshja e javës së katërt të Superligës së hendbollisteve mes Samadrexhës dhe Kastriotit të Ferizajt. Të dielën në palestrën në Samadrexhë, këto dy skuadra luajtën 29:29.Pas pjesës së parë rezultati ishte 14:13 për ferizajaset. Në pjesën e parë Samadrexha krijoi epërsi deri në 3 gola , por në fund Kastrioti krijoi […]

Vëllaznimi përmbys rezultatin për ta fituar derbin me Deçanin

Me një ndeshje dramatike është përmbyllur java e katërt e Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Të dielën në Gjakovë, Vëllaznimi ka fituar ndaj Deçanit me rezultat 34:30. Por gjakovarët kanë arritur të fitorja vetëm në pjesën e dytë. Pjesën e parë e ka fituar Deçani me rezultat 15:14.Vëllaznimi tani është i pesti me 4 […]