Ndeshja interesante në javën e nëntë

Besa Famgas e Trepça takohen të shtunën nga ora 17:30, në ndeshjen që i takon xhiros së nëntë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Kampionia aktuale, Besa, llogaritet favorite ndaj “xehetarëve” që kanë shfaqur lojëra të mira këtë kampionat. Trepça udhëheq në tabelë me 14 pikë. Humbjen e vetme e ka pësuar nga Prishtina, […]

Lideri e kampionia takohen në Istog

Në Istog do të jetë vëmendja e tifozëve të hendbollit sa i takon ndeshjeve të javës së nëntë të Superligës së hendbollisteve. Të shtunën nga ora 18:00 luhet derbi i madh mes Istogut dhe Vushtrrisë. Istogu është lider i klasifikimit, ndërsa Vushtrria është kampione aktuale. Takohen dy prej skuadrave më të mira në Kosovë dhe […]

Fundjavë e ngarkuar evropiane për gjyqtarët kosovarë të hendbollit

Katër çifte të gjyqtarëve kosovarë të hendbollit janë të angazhuar në ndeshje të kupave evropiane këtë fundjavë. Prania e gjyqtarëve dhe delegatëve tanë në kompeticione kontinentale është e rregullt. Ndeshjet të cilat u besohen gjyqtarëve kosovarë për t’i drejtuar janë gjithnjë e më të forta. Arsim e Erdoan Vitaku janë deleguar për të drejtuar ndeshjen […]

Trepça mposhtë Deçanin, fitore edhe për skuadrat tjera favorite

Të enjten janë luajtur ndeshjet e javës së tetë të Superligës së Kosovës në hendboll. Ndeshja më e mirë u luajt në Mitrovicë ku u takuan Trepça e Deçani. Fitore me rezultat 32:27 shënoi skuadra vendase. Trepça udhëheq në tabelë me 14 pikë, por Besa Famgas i ka dy ndeshje më pak të luajtura e […]