Paraqitje të mira të hendbollisteve të Kosovës në ligat evropiane

Mirela Gjikokaj shënoi dy gola thuajse vendimtarë, derisa skuadra e saj, Follo, fitoi pikën e parë në elitën e Norvegjisë. Gjikokaj shënoi për 27:23 dhe për 28:26. Por Oppsali shënoi dy gola më pas dhe fitoi një pikë (28:28). Gjikokaj ishte prej lojtareve më aktive, ndërsa realizoi dy gola nga dy tentime. I kishte edhe […]

Berisha 20 pritje, ndeshje e mirë edhe nga Quni, Tahirukaj, Dedaj e Ramosaj

Portieri i Kombëtares së Kosovës, Haris Berisha, është shquar në fitoren e Kreuzlingenit ndaj Endingenit në Ligën B të Zvicrës. Kreuzlingeni të shtunën fitoi me rezultat 27:22. Berisha bëri 20 pritje dhe u shpall lojtari më i mirë i ndeshjes nga skuadra e tij.Te Kreuzlingeni janë katër reprezentues të Kosovës dhe të gjithë kanë dhënë […]