Mustafa udhëheq Kastriotin drejt fitores bindëse

Beku Festim Mustafa ka udhëhequr Kastriotin drejt një fitoreje të lartë. Të shtunën në Ferizaj, Kastrioti e mposhti Drenicën me rezultat 47:19. Ishte kjo ndeshja e parë e javës së dhjetë të Superligës së Kosovës në hendboll.Mustafa shënoi 20 gola në këtë takim. Endrit Hamza ishte më efikasi te Drenica me 5 gola. Kastrioti është […]

Drejtuesit e FHK-së në Kongresin dhe ceremoninë festive të EHF-së

Drejtuesit e Federatës së Hendbollit të Kosovës, presidenti Eugen Saraçini dhe nënpresidenti Enis Idrizi, janë në Vjenë të Austrisë ku po marrin pjesë në dy aktivitete të rëndësishme të Federatës Evropiane të Hendbollit (EHF). Sot po mbahet Kongresi i 14-të i Jashtëzakonshëm i EHF-së, ndërsa do të shënohet edhe 30-vjetori i themelimit të Federatës Evropiane. […]