Kosova në Belgjikë, synohet fitorja

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka udhëtuar sot për në Belgjikë, ku do ta zhvilloi ndeshjen e fundit në fazën e parë kualifikuese për Botërorin 2023.Ndeshja me Belgjikën është të shtunën nga ora 20.15.Në Kombëtare ka përkushtim për të dhënë më të mirën për fitore. Fitorja na mbanë në garë për avancim tutje.Nën urdhërat e […]

Jemi ende në garë, vendos xhiroja e fundit

Kombëtarja e Kosovës në hendboll është ende në garë për të kaluar në fazën e dytë të kualifikimeve për Botërorin 2023.Të enjten është luajtur ndeshja mes Greqisë dhe Belgjikës, ndërsa fitore kanë shënuar grekët me rezultat 42:24. Ky rezultat e lë në garë Kombëtaren tonë për pozitën e dytë, që siguron avancimin tutje.Të mërkurën Kosova […]