Më 12 shkurt fillon stinori pranveror

Më 12 e 13 shkurt luhen ndeshjet e para të stinorit pranveror në Superligën e Kosovës në hendboll, në të dy konkurrencat.Është ky vendim i Bordit të Federatës së Hendbollit të Kosovës. Skuadrat tashmë janë në vlugun e përgatitjeve për pjesën e dytë të kampionatit.Në Superligën e hendbollistëve është java e 15-të. Ndeshjet e kësaj […]

Më 26 janar shpallen më të mirët e vitit

Federata e Hendbollit të Kosovës (FHK) e vazhdon traditën e shpalljes së atyre që janë dalluar gjatë vitit paraprak. Ndonëse të sfiduar fuqishëm nga pandemia, sukseset e hendbollit kosovar gjatë vitit 2021 nuk kanë munguar.Dhe ata që janë dalluar gjatë vitit të kaluar, do të nderohen e falënderohen në ceremoninë që do të mbahet më […]