Besa fiton në Ferizaj, Vëllaznimi fiton derbin me Llapin

Besa Famgas ka vazhduar me fitore në Superligën e Kosovës në hendboll. Të dielën mbrëma në Ferizaj, Besa e Pejës e mposhti Kastriotin me rezultatin 38:28. Ndeshja i takoi javës së 15-të, të parës për stinorin pranveror.Për Besa Famgas është fitorja e 15-të. Besa udhëheq në tabelë me 30 pikë. Kastrioti është në mesin e […]

Pikët për skuadrat mysafire

Të shtunën janë luajtur katër ndeshje të javës së 12-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Është kjo xhiroja e parë e stinorit pranveror.Pikët në të gjitha ndeshjet u kanë takuar skuadrave mysafire. Kampionia aktuale, Vushtrria, ka fituar bindshëm në Gjakovë ndaj Vëllaznimit. 41:21 në të mirë të Vushtrrisë ishte rezultati në fund. Bindëse […]

Derbi dramatik mes Prishtinës e Trepçës nuk jep fitues

Ashtu si pritej, ndeshja e parë e stinorit pranveror në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) ishte dramatike. Të shtunën mbrëma në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në kryeqytet u takuan Prishtina e Trepça, dy skuadrat e kreut të tabelës. Ndeshja derbi e xhiros së 15-të nuk ka dhënë fitues. Ka përfunduar me rezultatin 34:34. […]