Vazhdohet edhe për një vit bashkëpunimi me Gorenjen

Federata e Hendbollit e Kosovës të premten ka vazhduar edhe për një vit bashkëpunimin me kompaninë e njohur dhe të suksesshme, Gorenje. Marrëveshja e sponsorizimit është nënshkruar në bazë të Ligjit për Sponsorizim në fushën e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Gorenje edhe deri më tani ka qenë partner i FHK-së. Marrëveshja e vlefshme për vitin […]

Një tjetër ndeshje interesante e Ligës së Parë në Vushtrri

Vushtrria – Ulpiana është ndeshja që e hap xhiron e 11-të në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll (meshkujt). Kjo ndeshje zhvillohet të premten (sonte) nga ora 19:30.Vushtrria pritet ta bëj edhe një hap drejt kthimit në Superligë. Aktualisht vushtrriasit udhëheqin në tabelë me 18 pikë. I kanë fituar të gjitha nëntë ndeshjet. Ulpiana […]

Derbi i hendbollisteve në Istog

Në Istog pritet të zhvillohet ndeshja në interesante e javës së 14-të në Superligën e hendbollisteve. Lideri Istogu, të shtunë nga ora 18:00 e pret skuadrën e Ferizajt. Istogu ka fituar 13 ndeshjet e deritashme dhe udhëheq në tabelë me 26 pikë. Ndërkohë Ferizaj është i katërti me 20 pikë. Istogu llogaritet favorit, por Ferizaj […]

Rahoveci në kërkim për një tjetër befasi

Pasi e mposhti Trepçën në Mitrovicë, Rahoveci do të bëj përpjekje për të fituar pikët me një skuadër tjetër të madhe të Superligës së Kosovës në hendboll. Rahoveci e pret Prishtinën të dielën nga ora 18:00 në një prej derbive të xhiros së 17-të. Rahoveci është trimëruar pas fitores në Mitrovicë dhe do të jap […]