Dy ndeshje interesante: Deçani mposht Trepçën, Prishtina më e mirë se Rahoveci

Të dielën janë luajtur dy ndeshje interesante në kuadër të javës së 17-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Deçani ka fituar me një gol dallim ndaj Trepçës, me rezultatin 32:31. Vendasit kanë krijuar epërsi fillestare prej 5:0 dhe e ka mbajtur për kohë të gjatë epërsinë e lartë. Pas 30 minuta lojë rezultati […]