Nikshiqi i fiton turneun ndërkombëtar në Gjakovë

Nikshiqi i Malit të Zi e ka fituar turneun ndërkombëtar të hendbollisteve që u zhvillua në Gjakovë për festën e gruas, 8 Marsin. Të martën në finale, Nikshiqi fitoi ndaj Ulqinit me rezultatin 26:23. Tri hendbolliste të Nikshiqit i shënuan nga gjashtë gola në finale, Nina Ramusheviq, Danila Radoniq dhe Milica Laketiq. Te Ulqini, 13 […]

Superliga A fillon me dy ndeshje interesante

Të mërkurën e të enjten zhvillohen ndeshjet e para në kuadër të Superligës A të Kosovës në hendboll. Në Superligën A garojnë gjashtë skuadrat e para në tabelë, pas pjesës së rregullt të kampionatit. Në Superligën A garohet për titull të kampionit, përkatësisht për vend në plejof. Të mërkurën janë dy ndeshje në kuadër të […]

Besa Famgas fiton titullin e kampionit te kadetët

Ka përfunduar edicioni 2021/2022 në ligën e kadetëve të Kosovës në hendboll. Ndeshjet e fundit janë luajtur në fundjavë, para atyre të Superligës së seniorëve. Gara për titull të kampionit ishte e fortë, ndërsa në fund titullin e ka fituar skuadra pejane, Besa Famgas. Besa mblodhi 33 pikë nga 18 ndeshje. Kampionatin me 32 pikë […]