Kastrioti – Prishtina, ndeshja më interesante e çerekfinales së Kupës

Të premten është tërhequr shorti për çerekfinalen e Kupës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Ndeshjet çerekfinale do të zhvillohen më 23 e 24 mars.Ndeshja më interesante pritet të jetë ajo që do të zhvillohet në Ferizaj në mes të Kastriotit dhe Prishtinës.Skuadra tjetër ferizajase, KHF Ferizaj, e pret Jusuf Gërvallën e Deçanit.Kampionia […]

Dy derbi në çerekfinale të Kupës te hendbollistët

Të premten është tërhequr shorti edhe për çerekfinalen e Kupës së Kosovës në konkurrencë të meshkujve. Faza çerekfinale do të ofrojë dy ndeshje që pritet të jenë të forta dhe me rivalitet. Trepça e pret në Mitrovicë skuadrën e Deçanit, që e ka mposhtur kohë më parë në kuadër të Superligës. Mitrovicasit e kërkojnë vendin […]

Derbi i hendbollisteve luhet në Vushtrri

Të shtunën luhen të gjitha ndeshjet e xhiros së 16-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Vëmendja do të jetë në Vushtrri ku zhvillohet derbi i xhiros. Nga ora 17:00, kampionia në fuqi, Vushtrria, e pret Prishtinën. Të dy skuadrat i kanë nga 26 pikë dhe mbajnë pozitat dy e tre […]

Xhiro tjetër me shumë derbi

Xhiroja e 20-të e Superligës A të Kosovës në hendboll ofron tri ndeshje që pritet të jenë të forta e interesante. Xhiroja hapet në palestrën “Karagaçi” në Pejë ku takohen Besa Famgas e Prishtina. Pra takohen i pari dhe i dyti në tabelë. Besa udhëheq me 38 pikë, ndërsa Prishtina është e dyta me 33.Besa […]